Influencer Marketing

Sahip oldukları sosyal medya hesapları ve dijital kanalları aracılığı ile herhangi bir ürün ya da hizmet hakkındaki deneyimlerini takipçileri ile paylaşma yoluyla tanıtım ve pazarlama aktiviteleri yapan, belirli bir topluluğu etkileme ve yönlendirme gücüne sahip kişi, kişiler ve gruplara influencer denir. Daha doğru bir tabirle Dijital Influencer!Influencer Marketing

Influencer Marketing

Influencer Marketing, Facebook, Twitter, Instagram, YouTube gibi sosyal medya kanallarında fenomen, yani takipçi sayısı yüksek olan kullanıcıların, bir marka ya da ürüne ait deneyimlerini paylaşmasıdır. Influencerlar kullandıkları ürünle ilgili iyi yorumlarını, içeriklerle de destekleyerek kendi sosyal medya hesaplarında takipçilerine tanıtırlar. Influencer Marketing için en önemlisi, reklamı yapılmak istenen ürüne potansiyel müşteri olabilecek takipçi kitlesine sahip fenomenlerle çalışmaktır. Marka yüzünüz olacak influencerın deneyimli, ürün hakkında bilgili ve sahte yorumlardan uzak duracak biri olması da algı yönetimi için oldukça önemlidir.

Influencer Marketing ile büyük bir kitleyi hedeflemek yerine, kitleler üzerinde etki yaratabilecek isimlerle, çok daha kaliteli ve faydalı potansiyel müşterilerinize etkili yoldan ulaşmak mümkün oluyor. Biz Miralay Reklam ekibi olarak siz değerli müşterilerimizin hedef kitlelerini etkileyecek ve markanız ile hedef kitleniz arasında köprü oluşturacak en uygun influencerı belirliyoruz. Gelin bu yolculukta beraber olalım. Bize ulaşın, sektörünüz ve markanıza en uygun değerde influencerlar ile iletişime geçerek Influencer Marketing sürecinizi yürütelim. Marka bilinilirliğinizi arttırırken geniş hedef kitlelere ulaşarak potansiyel müşteri portföyünüzü arttıralım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir